Vodákům Ahóój!

25.08.2022

Dlouho jsme se rozhodovali. Váhali jsme, jestli máme vyrazit. Počasí nám nejprve naznačovalo velké sucho a následně se rozpršelo. Ale nejsme z cukru, a proto jsme vyrazili. 

Jako atelier jsme zorganizovali ateliérovou vodu. Tím navazujeme na přerušenou tradici, kterou bychom rádi opakovali každý rok. Naším hlavním organizátorem byl bývalý pedagog Akademie výtvarných umění PhDr. Jan Kříček, CSc. Pod jeho taktovkou jsme se vypravili na Vltavu. 

Pršelo nám celou dobu pobytu v Lenoře, ovšem na náladě to nic neměnilo. Kdybychom vyjeli dříve, když bylo počasí několik týdnů doslova bez mráčků, neměli bychom vodu v říčním korytu vůbec. Proměnili jsme nepřízeň za výhodu. 

Jen někteří z nás neměli zkušenost se sjížděním řeky. To nám ovšem ihned po příjezdu názorně ukázal a vysvětlil Pan Kříček s jeho plně edukačním cvičením. Ještě několikrát sjet jez v Lenoře a byli jsme připraveni vyrazit. Pádlo, pláštěnka a holé nohy, to vše nám stačilo pro celodenní cestu za zážitky. Pro cestu jsme měli jednu velkou výhodu, na řece jsme byli jen my a nikdo jiný. Chráněná krajinná oblast byla pro nás otevřena a my jsme mířili až k Soumarskému mostu. Po náročném dni jsme cestu vždy řádně zakončili několika tekutými návštěvami v Plzni a také nerušeným spánkem. 

Příští rok pojedeme zase. Tentokrát snad bez deště a ve větším počtu.