CO JE U NÁS NOVÉHO

Aktuální dění v ateliéru
 

Nastal konec roku a s koncem roku také klauzury. Studenti našeho ročníku dnes obhajovali práci z celého akademického roku.
Obhajoby odstartovali studenty prvního ročníku v budově Jana Zajíce v prostorách přípravky AVU a následně pokračovali na Moderní galerii AVU.

Klauzury 2024

19.05.2024

Srdečně vás zveme na letošní výstavu ročníkových prací.

Náš ateliér vám přeje veselé svátky a vše nejlepší do nového roku 2024. Budeme se těšit, co nám nový rok nadělí. S přáním všeho dobrého, Ateliér restaurování uměleckých děl sochařských.

Je nám potěšením oznámit, že náš student celoživotního vzdělávání Lukáš Kubíček realizuje bronzový portrét Jana Nepomuka Františka hraběte Harracha. Vyhotovení bronzové busty navazuje na předešlé restaurování sádrového portrétu od známého sochaře Bohumila Kafky. Sádrový model byl restaurován již v červnu roku 2023, ovšem následovalo převedení do...

Náš studijní úkol Kristus Trpitel došel zakončení. Po slavnostní vernisáži a výstavě na zámku Šluknov došlo k osazení dvou soch. První výtěznou sochou byla socha Krista Trpitele od Miroslavy Martincové, která svoje místo nalezla v kapli v Království. Přiosazení byla socha vysvěcena.
Jako druhá socha Krista Trpitele byla socha od Kateřiny Zoubkové,...

Filip Matoušek v rámci své diplomové práce restauroval sochu Krista. Socha z bronzového materiálu jej provázela celý dipomový rok, za to výsledek se dostavil. Dnes proběhlo předání díla majiteli, který byl nadmíru spokojen. Jme rádi, že práce Filipa M. se zdařila a může majiteli dělat radost do budoucna.
Samotná práce byla velice složitá a...

Diplomky 2023

09.06.2023

Dnes jsme byli přítomni diplomové zkoušky našich diplomantů. Michaéla Šmídová a Filip Matoušek dnešním dnem ukočili své šestileté studium svojí diplomovou zkouškou. Komise dipomanty ohodnotila známkou výborně a doporučila udělit titul magistr umění. Tímto diplomantům gratulujeme a přejeme vše nejlepší do praxe. Doufáme a věříme tomu, že se jim bude...

Srdečně vás zveme na výstavu, na niž budou představeny sochy Krista Trpitele pro křížovou cestu v Království u Šluknova.

Jak jistě víte, naše budova se nachází hned vedle komplexu Výstavyště Holešovice. Hlavní centrální budovou je Průmyslový palác, který se momentálně rekonstruuje. Díky MgA. Jakubovi Raflovi jsme měli příležitost nahlédnout na prováděné práce. Pan Rafl nás provedl celým komplexem a podal nám přednášku o průběhu prací a historii Průmyslového paláce.

3D scanování

14.04.2023

V minulém semestru jsme začali spolupracovat s naší hlavní budovou a především s novým pracovištěm moderních technologií. Jedním z postupů, které jsme dlouhodobě chtěli zařadit do našeho studijního programu je 3D scan a práce s ním.

Už se to děje. Celý minulý rok se u nás v ateliéru modelovalo a hledala se kompozice figur. Od nového semestru v minulém roce studenti modelovali životní figury. Teď přichází další fáze. Sochy jsou formovány a připravovány pro vydusání do umělého kamene. Práce započaly a budou nás ještě nějakou chvíli doprovázet. Výsledku se už nemůžeme dočkat.

Temná komora

22.02.2023

V minulém roce jsme jako první seznámení s fotografickými technikami studentům nabídli možnost fotografie na analog. Jedná se o metodu, kterou dříve využíval každý, a proto by bylo zajímavé, aby se s ní studenti obeznámili. Každý ze studentů prvního až třetího ročníku měl možnost neomezeně čerpat fotografické negativy pro svoje fotografie.

Tak jako každý rok u nás proběhlo přijímací řízení do našeho ateliéru Restaurování sochy. Uchazeči jsou vybíráni na základě domácích prací v prvním kole přijímacího řízení a následně po hodnocení prvního kola, postupují do druhého kola. Uchazeči dostávají zadání, které mají splnit na základě jejich možností, zkušeností a talentu či citlivosti.

24.12.2022

24.12.2022

Náš ateliér vám přeje veselé svátky a vše nejlepší do nového roku 2023. Budeme se těšit, co nám nový rok nadělí. S přáním všeho dobrého, Ateliér restaurování uměleckých děl sochařských.A CO TEĎ?

Podívejte se na naše projekty