Zahraniční návštěva přátelských škol

12.11.2021

Minulý týden náš pedagogický tým podnikl cestu do zahraničí na spřátelené školy, kde máme momentálně studenty na studijní stáži Erasmus. Nejprve navštívily školu ve Splitu v Chorvatsku. Zde také podnikly návštěvu pracoviště Archeologického muzea. Bylo představeno několik děl, které momentálně restaurují z bízko položeného místa Salona, kde probíhají vykopávky. 

V rámci prohlídky pracovišť byly také navštíveny ateliéry sochy, pod vedením pedagogů Goran Balič a Dani Martinić. 

V rámci dalších prohlídek následovali pracoviště konzervování a také restaurování malby a polychromované plastiky pod vedením dr. Sagita Mirjam Sunara a dr. Miona Miliša. Byly probrané metodické postupy jednotlivých materiálů a také srovnání v rámci naší restaurátorské praxe. Pro pochopení jejich postupů a souvislostí, pedagogický tým navštívil i vykopávky v Salone. 

Cesta pokračovala dále a to směrem do Vídně. Zde se nachází další studentka 5. ročníku Michaela Šmídová, která momentálně studuje na Bundesdenkmalamt - Abteilung fur Konservierung und Restaurierung. Prohlídka prostor restaurátorských ateliérů byla podlněná o odbornou přednášku v rámci restaurátorských postupů a byly také navštíveny ostatní ateliéry jako jsou restaurování malby, textilu. V jejich pacovišti byly k vidění i novátorské postupy a technologie. 

Nezbývá než se těšit na návštěvu ostatních škol. Stále ještě zůstávájí další dva studenti na stáži a my doufáme, že se s nimi brzy setkáme.